חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מה זה פרוטוקול אבטחה SSL

מה זה ssl

SSL אלו ראשי תיבות של Secure Socket Layer, והוא יוצר שכבת הגנה נוספת המאפשרת הצפנת נתונים שנשלחים מהטפסים באתר שלכם לשרת האחסון. בזכות ה-SSL, המידע נשמר במהלך ההעברה מהגולש (client) לשרת ולהיפך, מה שמבטיח שהפרטיות והאבטחה של הנתונים יישמרו. SSL הוא הבסיס של פרוטוקול ה – HTTPS Secure, שהוא הגרסה המאובטחת של פרוטוקול ה-HTTP הסטנדרטי. כאשר אתר נמצא בפרוטוקול HTTPS, התקשורת בין הלקוח והשרת נשמר באמצעות SSL, ובכך נמנעים חששות כמו גניבת מידע אישי או פרטיות במהלך הגלישה ברשת.

בשנים האחרונות, גוגל הצליח להגביר את החשיבות של SSL באופן משמעותי, בכך שהכריז שאתרים שאינם משתמשים בפרוטוקול אבטחה כמו HTTPS יספגו הפחתה בדירוג המשוכלל שמשפיע על קידום האתרים בתוצאות החיפוש בגוגל. כשגוגל חושף את האתרים לדירוג נמוך בשל חוסר האבטחה שבהם, הם מעודדים בעצם בעלי אתרים להשתמש ב-SSL ובכך לשפר את אבטחת המידע של הגולשים.
למרות הגידול המשמעותי בשימוש ב-SSL, רבים מבעלי האתרים שמשתמשים בו לא מבינים מספיק ולא מבינים למה זה חשוב להגן על המידע של הגולשים שעובר דרך אתר האינטרנט שלהם. כעת לאחר שהבנו מה זה SSL, וכיצד ניתן לזהות האם האתר שאתם גולשים בו משתמש בפרוטוקול אבטחה, נסביר כיצד ניתן להתקין SSL באתר שלכם באמצעות שרת האחסון שלכם.

התקנת תעודת ssl

כדי להשתמש בפרוטוקול אבטחה SSL, תצטרכו לוודא כי שרת האחסון משתמש בתעודות SSL ומספק תמיכה בתקשורת SSL. הנה השלבים הבסיסיים לשימוש בפרוטוקול אבטחה SSL:
1. רכישת תעודת ssl: תצטרכו לרכוש או לקבל תעודת SSL משרת גישה אמיתי (CA – Certificate Authority) או לפנות לחברה כגון Let's Encrypt שמספקת תעודת ssl חינם. תעודת SSL היא קובץ שמכיל את המידע הדרוש לאימות הזהות של השרת.
2. התקינו את התעודה על השרת: לאחר קבלת התעודה, תצטרכו להתקין אותה על השרת שלכם, התהליך ישתנה בהתאם לסוג השרת והסביבה המדוברת (Apache, Nginx, Microsoft IIS וכדומה). נכון לשנת 2024, תעודות Let's Encrypt ניתנות להתקנה באופן אוטומטי בעזרת הכלים הייעודיים שלהם.
3. הגדירו את השרת לעבוד ב-HTTPS: לאחר התקנת התעודה, עליכם לשנות את ההגדרות של השרת כך שהוא יקבל וישתמש בתעודת SSL להצפנת התקשורת. זה כולל שינויים בקובץ של השרת כמו הוספת תגים והגדרות נוספות.
4. השתמשו בכתובת URL שמתחילה ב-HTTPS: כשהשרת יעבוד ב-HTTPS ותעודת SSL מותקנת, תוכלו להשתמש בכתובות URL שמתחילות ב-https:// במקום http://. לדוגמה, במקום http://www.example.com, תשתמשו ב-https://www.example.com.
5. בדקו את האבטחה: עליכם לוודא שהכתובת החדשה מתחילה ב-HTTPS ושיש סימן מנעול בדפדפן. זה מעיד על השימוש בתעודת SSL והצפנת התקשורת.
שימוש ב-SSL מאוד חשוב להגנה על פרטיות המידע ולמניעת תקיפות או פריצות כמו גניבת מידע אישי, והוא מחייב עבור כל סוגי האתרים. פרוטוקול האבטחה SSL-Secure Sockets Layer מספק מספר יתרונות ושירותים מרכזיים למשתמשים ולמנהלי השרתים אשר משתמשים בו.

 

 

 

אלו היתרונות של שימוש ב SSL:

1. הצפנת תקשורת: השימוש ב-SSL מצפין את התקשורת בין הגולש (ה- client) והשרת, ומגן עליה מפריצות או התקפות על המידע שמשודר ברשת. זה גורם למידע להיות זמין לקריאה רק על ידי הצדדים המורשים.
2. אימות זהות: פרוטוקול ה-SSL מאמת את זהות השרת ובכך מספק אישור אותנטי לכך שהגולש מתחבר לשרת אמיתי ולא לשרת מזויף או מסוכן. זה מונע גניבות זהות והתקפות MITM Man-in-the-Middle.
3. מניעת גניבת מידע: SSL מגנה על המידע שנשלח ומתקבל באמצעות התקשורת מפני גניבת מידע אישי או רגיש, כגון פרטי אשראי, סיסמאות, ומידע חסוי אחר. זהו פרמטר חשוב בהגנה על הפרטיות של המשתמשים.
4. אפשרות לתעודת SSL: בעזרת תעודת SSL, המשתמשים יכולים לוודא את זהות האתר שבו הם נמצאים. זה מספק להם אבטחה שהאתר הוא מקום אמין להזנת מידע רגיש וגם יכולת לזהות אם תעודת ה-SSL אינה חוקית או פגת תוקף.

השימוש ב-SSL הפך לסטנדרט בעולם האינטרנט, וחיוני עבור כל אתר או שירות מקוון שרוצה להבטיח את הפרטיות והאבטחה של המשתמשים שלו.

 

 

תוכן עניינים

פרסמו באתר

אהבתם את המדריך? מוזמנים לשתף..
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email